Návštevnosť

pondelok 10. augusta 2015

Obvinený Magát chce zlikvidovať slovenský politický systém, nacionalistov vyzýva k jednoteŽilina – Čelný predstaviteľ Akčnej skupiny VZDOR Slovensko Marián Magát, ktorý aktuálne pre svoj prejav v Prahe čelí obvineniu z podnecovania nenávisti, vyzýva Slovákov na likvidáciu súčasného politického systému. 

 
"Súčasný politický systém treba čim skôr zlikvidovať, pretože arogancia politikov po roku 1989 ničí budúcnosť slovenského národa." uviedol Magát po svojom prepustení v rozhovore pre redakciu Alternatívnej cesty. Riešenie súčasných slovenských problémov vidí Magát v totálnej zmene politického systému po vzore Švajčiarska. 

V uvedenom názore ho naposledy utvrdil aj výsledok referenda v Gabčíkove. 

„Napriek tomu, že až 97 percent zúčastnených voličov sa v referende jednoznačne vyjadrilo proti ubytovaniu utečencov v svojom meste, Ministerstvo vnútra pod vedením oligarchu Kaliňáka odmieta rešpektovať vôľu ľudu. Je to ukážka najvyššieho stupňa politickej arogancie pod vedením SMERU. Tú skorumpovanú a arogantnú bandu čo sedí v parlamente treba čim skôr odtadiaľ vykopať. Pokiaľ však chceme dosiahnuť skutočnú zmenu, národné sily sa musia zjednotiť. Presne tak, ako sme to dokázali 20. júna v Bratislave, keď  spoločne pochodovali členovia Akčnej skupiny Vzdor, Slovenského hnutia obrody, Slovenskej pospolitosti, Slovenskej ľudovej strany, Ľudovej strany naše Slovensko a mnohých ďalších organizácii vrátane futbalových ultras fanúšikov z celého Slovenska tvrdí Magát.

Vplyv záujmových skupín v politike treba obmedziť
Podľa Magáta reforma politického systému by mala obsahovať také opatrenia, aby politika prestala byť o peniazoch záujmových skupín, nech sú občania konečne silnejší ako politici.

Magátova vízia politickej reformy obsahuje nasledujúce opatrenia:
1. Sfunkčnenia referenda  a petičného práva,
2. Zrušiť štátne príspevky na fungovanie politických strán,
3. Umožnenie kandidatúry v parlamentných voľbách aj občanom bez podpory politických strán,
4. Zníženie počtu poslancov NRSR na 100,
5. Zníženie volebného kvóra na vstup do parlamentu na 1 %,
6. Výrazné zníženie, alebo úplné zrušenie volebnej kaucie,
7. Vytvorenie druhej komory parlamentu po vzore veľkej Británie, ktorej členovia by boli volení predstavitelia stavovských organizácii a jednotlivých regiónov,
8. Odpolitizovanie a decentralizácia verejnoprávnych médií,
9. Úplné zrušenie funkcie prezidenta,
10. Vhodnými legislatívnymi opatreniami vytvoriť podmienky na spravodlivú politickú súťaž, najmä obmedzením vplyvu reklamy a komercie počas volebnej kampane.


Video: prejav Mariána Magáta počas protestnej akcie v Žiline

Z geopolitického hľadiska presadzuje Magát vystúpenie z NATO a vyhlásenie trvalej neutrality.

Aktuálne spoluorganizuje druhú protestnú proti islamizácii Europy, ktorej zámerom je tiež upozorniť na zločinný imperializmus USA, ktorý organizátori považujú za jednu z hlavných príčin súčasnej imigračnej krízy v Európe.Odkaz na druhú protestnú udalosť, ktorú Magát opätovne podporuje : Spoločne za Slovensko, proti islamizácii Európy a imperializmu- https://www.facebook.com/events/1618624461739406/
 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára