Návštevnosť

nedeľa 30. augusta 2015

Nová platforma vlastencov a odborníkov odmieta vodcovský princíp.

Dňa 1. septembra 2015 na slovenskú politickú scénu oficiálne vstúpi nová strana s názovm CESTA Strana vlastencov a odborníkov.

Strana CESTA vznikla pretransformovaním regionálnej strany 7 statočných, ktorá pôsobila najmä na východnom Slovensku. Strana sa rozhodla rozšíriť svoju pôsobnosť na celé Slovensko a v parlamentných voľbách v roku 2016 plánuje zabojovať o priazeň občanov a preraziť do parlamentu.

Strana CESTA má v úmysle integrovať národné a odborne založené mimoparlamentné strany, nezávislých odborníkov a odborníkov z iných politikckých strán.

Predstavitelia strany CESTA si od tohto kroku sľubujú prínos novej politickej kultúry a presadzovanie vecných a odborných diskusií.

Hlavnými bodmi programu strany, ktoré vytvárajú odborníci strany, sú zavedenie základného príjmu, sfunkčnenie priamej demokracie, aplikovanie slovenskej koruny ako paralelnej meny na území Slovenska spolu s existujúcou menou eurom, výrazná decentralizácia štátu, riešenie problému utečencov a neprispôsobivých občanov.

Strana CESTA zároveň odmieta vodcovský princíp vedenia strany. Dôraz v prvom rade kladú na diskusiu a spoluprácu.

Ďalšie informácie o strane CESTA nájdete na: http://strana-cesta.sk/

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára