Návštevnosť

štvrtok 25. júna 2015

Napriek násilnostiam považuje bývalý policajt Mišún futbalových ultras za hrdinov

Bratislava. Po nedávnych násilnostiach v Bratislave, ku ktorým došlo po skončení demonštrácie proti prílivu imigrantov do Európy, zvažuje predseda vlády Róbert Fico sprísniť podmienky konania verejných zhromaždení. Mišún upozorňuje, že Róbert Fico celú vec zbytočne dramatizuje, pretože na vine sú práve policajti. 

Počas víkendu (sobotu) malo údajne na nádvorie Bratislavského hradu bezdôvodne vybehnúť približne tristo futbalových chuligánov, pričom napadali účastníkov cyklistických pretekov. Bývalý mestský policajt Marián Mišun ale tvrdí, že je to klamstvo. Incident poľa neho vyprovokovali zasahujúci policajti´, pretože radikálnych ultras  na hrad vytlačili.

 Foto: Demonštrácia proti islamizácii Európy, autor: Jozef Šolc 

„Po násilných incidentoch na Bratislavskom hrade som sa osobne stretol a rozprával s viacerými ľuďmi, ktorí boli  v tom čase priamo na mieste. Násilnosti vyprovokovali samotní policajti, keď si to bezohľadne a v rýchlosti namierili svojimi policajnými autami priamo do davu ľudí, ktorí  museli v strachu o životy a zdravie uskakovať, aby ich náhodou nezranili alebo nezabili. Výsledkom tohto bezohľadného postupu polície samozrejme bolo, že rozhnevaný dav ľudí, ktorí  mohli byť aj v šoku, si potom začal s policajtmi vybavovať účty. To si v konečnom dôsledku odniesli ich služobné vozidlá.  Celé Slovensko ostalo z toho v šoku.  Politici ale a policajti boli zvyknutí, že väčšina Slovákov si nechá zbabelo skákať po hlavách. Podľa mňa sa v danej chvíli zachovali futbaloví ultras ako skutoční hrdinovia." uviedol Marián Mišún.

Policajti vraj  akciu zbabrali a z miesta chceli utiecť 

 „Policajtov odvaha ľudí natoľko zaskočila, že chceli radšej utiecť. Keď však  zistili, že útek je nemožný, tak radšej ostali v strachu  sedieť v svojich autách z ktorých vystúpili až po príchode ťažkoodencov.  Videá ktoré uverejnili masmédia, vôbec nezachytávajú, čo útokom na policajné vozidlá predchádzalo.  V momente Keď sa policajti pod bratislavským hradom zjavili a vyprovokovali demonštrantov,  pokúsili sa ich tiež obkľúčiť čo im nevyšlo. Nakoniec teda samotní policajti vytlačili demonštrantov až do areálu Bratislavského hradu, kde sa konali cyklistické preteky. Tam ale k žiadnemu bezdôvodnému napádaniu civilistov a pretekárov nedochádzalo. Jediné o čo sa snažili, bolo dostupnými prostriedkami spomaliť alebo zastaviť postup polície ktorá násilie vyprovokovala, aby mohli využiť ústupovú cestu.“ tvrdí Mišún.

Foto: Marián Mišún pôsobil v minulosti ako policajt, no keď verejne podpálil vlajku EU musel uniformu vyzliecť
Postoj ministra vnútra považuje za nelogický


Bývalý mestský policajt Mišún zároveň nerozumie, ako môže minister vnútra Kaliňák vyhlásiť, uvedený policajný zákrok za dobre zvládnutý.  Zbytočná policajná provokácia podľa neho spustila v Bratislave násilnosti, ktorej výsledkom boli nie len zrušené cyklistické preteky, ale aj šesť poškodených policajných vozidiel, traja zranení policajti, rozbité predné sklo na ďalšom vozidle a lietajúce dlažobné kocky.Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára