Návštevnosť

utorok 10. februára 2015

Veľké víťazstvo Mariana Kotlebu a RegioJetu

Spor o autobusovú linku na trase Bratislava – Nitra – Banská Bystrica ukončilo až rozhodnutie Ministerstva dopravy. Rezort dopravy nakoniec vyhovel  súkromnej spoločnosti Regiojet vo všetkých bodoch odvolania. Ministerstvo zároveň potvrdilo, že v súlade so zákonom postupoval iba Banskobystrický samosprávny kraj pod vedením Mariana Kotlebu. 

 Radim Jančura a Marian Kotleba
Majiteľ firmy RegioJet Radim Jančura môže byť spokojný. Podľa rozhodnutia Ministerstva dopravy splnil všetky povinné požiadavky na udelenie licencie. Bratislavský a Nitriansky kraj tak zrejme porušili zákon.

Ako jediný podal Jančurovi pomocnú ruku župan Marian Kotleba, ktorý  udelil dňa 13. 1. 2015 licenciu spoločnosti RegioJet, a.s., na prevádzkovanie autobusovej linky Banská Bystrica – Bratislava.

Podľa Kotlebu nová linka môže pomôcť rozvoju Banskobystrického kraja, zlepšiť život jeho občanov, zvýšiť komfort a služby dopravcov pre cestujúcu verejnosť, ale aj podporiť podnikateľské prostredie.1 komentár:

  1. aby z tej podpory nevzniklo to, že doterajší operátori ktorí popri linke BA-BB zvládali jazdiť aj do lazov, po odňatí možnosti zarobiť si na lukratívnych linkách, sa linky spájajúce odľahlé obce s priľahlými mestami nestali len nostalgiou so slzami v očiach.

    OdpovedaťOdstrániť