Návštevnosť

streda 11. februára 2015

Poľskí pracujúci masovo protestujú v uliciach. Vláde sľubujú "totálnu vojnu"

Varšava - Poľsko zachvátili masové protesty odborárov. Medzi štrajkujúcich baníkov sa aktuálne pridali aj poľnohospodári, ktorí sa následkom  ruského embarga dostali do existenčných problémov. Poľská vláda zásadné zmeny odmieta, protestujúcim ponúkla iba mierne ústupky.  Demonštrácie tak postupne naberajú na sile aj radikálnosti.  

Picture

Minulotýždňová demonštrácia  v sliezskom meste Jastrzembie-Zdrój sa dokonca zmenila v pouličnú bitku medzi policajtmi a štrajkujúcimi baníkmi. Na rozohnanie útočníkov museli policajti použili aj zbrane - na mieste boli zranení.

Protestujúcim  baníkom vadia najme plánované úsporné opatrenia. Požadujú okamžité odstúpenie šéfa uhoľnej spoločnosti JSW.  Podobne sú nespokojní aj poľskí poľnohospodári. Upozorňujú, že ich vláda vôbec nepočúva. Chcú vyššie výkupné ceny aj kompenzácie za utrpené škody. Blokujú regionálne cesty i niektoré vjazdy do hlavného mesta.

Môže to skončiť katastrofou 
"Ak sa dnes nedohodneme, bude to mať katastrofálne následky. Poľnohospodári už nemajú kam ustupovať," vyhlásil hovorca poľnohospodárskych odborárov Slawomir Izdebski.


 Video: Protesty v Poľsku sa radikalizujú - Jastrzębie-Zdrój

3 komentáre:

 1. pracující mají stejný problém jako celá evropa vlády jsou dosazené a podplacené a nehájí zájmy lidu ale téch USA parazitů....

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. hej, toto video to potvrdzuje https://www.youtube.com/watch?v=BooiVypT2m0

   Odstrániť
 2. prečo Poliaci sa nevedia spamätať od toľkej slobody a demokracie a nezávislosti od Ruska????

  OdpovedaťOdstrániť