Návštevnosť

pondelok 19. januára 2015

Bývalý viceprimátor Púchova Kubičár považuje Mišúnove názory za extrémistické

Petícia na podporu zamestnanosti mladých ľudí v Púchove naberá na obrátkach. Svojim podpisom ju už podporilo viac ako 400 obyvateľov mesta. Bývalý viceprimátor mesta Kubičár ju ale považuje za populizmus, ktorý nič nerieši. Mišún chce o petícii s Kubičarom diskutovať v miestnej televízii.


Foto: Marián Mišún a Miroslav Kubičár
PÚCHOV. Bývalý viceprimátor mesta Miroslav Kubičár je presvedčený, že aktivity Mariána Mišúna sú v príkrom rozpore s poslaním školy ale i samosprávy. S jeho názormi sa nestotožňuje, a považuje ich za extrémistické.

Podľa Kubičára sa Mišún zrejme pokúša získať popularitu. 

„považujem tuto iniciatívu za číro populistickú, teda takú, ktorá nemá snahu veci riešiť a vyriešiť, ale o nich dlho hovoriť, s cieľom získať priestor a možno popularitu.“ uviedol.

Tému zamestnávanie dôchodcov ale považuje za legitímnu. 

„Otázka zamestnávania či nezamestnávania dôchodcov je samozrejme legitímna. Niektoré európske štáty ju vyriešili zákazom zamestnávania dôchodcov vo verejnom sektore (napr. Poľsko, Španielsko).Ja, ako zamestnávateľ viem, že dôchodkový vek nie je dôvodom na rozviazanie pracovného pomeru. Takže riešenie v regionálnom rozmere, napr. len v Púchove, je čistý populizmus.“ zdôraznil.

Veci treba riešiť zákonom v parlamente. 

„Kto chce veci naozaj riešiť, tak má cestu v parlamente, lebo inak, ako zákonom sa to riešiť nedá. Na druhej strane nám populácia starne a zamestnávanie starších ľudí, napr. preto, lebo sa zvýši hranica odchodu do dôchodku, je otázkou veľmi blízkej budúcnosti. Na Slovensku už od roku 2016.“ 

„Čo tak skúsiť petíciu na zníženie ceny chleba. Tá by bola tiež určite úspešná, i keď by nič neriešila. Podobnú hodnotu ma navrhovaná petícia.“ dodal na záver s iróniou bývalý viceprimátor Kubičár.

Mišún chce diskutovať, bývalý viceprimátor ho údajne nepochopil.

„Z uvedeného stanoviska pána Kubičára je zrejmé, že vôbec nepochopil o čo v tejto petícií ide. Len v štátnej a verejnej správe dnes pracuje približne 20-tisíc dôchodcov, a to nepočítam výsluhových. Všetci dnes o vysokej nezamestnanosti mladých ľudí vedia, no systémové politické riešenia neprichádzajú. Začnime od  nášho mesta Púchov, a možno tak spustíme malú revolúciu verejnej správy, ktorá nakoniec pomôže celému Slovensku. Veľmi rád by som sa s pánom Kubičarom na danú tému osobne porozprával, najlepšie v priamej diskusii pod dozorom verejnosti v Púchovskej televízii.“ povedal Mišún. 

Video: Rozhovor s Mariánom Mišúnom na tému extrémizmus 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára