Návštevnosť

nedeľa 5. októbra 2014

Róbert Švec: " Slovensko zomiera, pretože má veľa politikov a aj politických šašov, ale nemá ani jedného štátnika!"

Naša redakcia sa s blížiacim sa termínom komunálnych volieb rozhodla osloviť predsedu Slovenského hnutia obrody Róberta Šveca, s ktorým sme sa porozprávali nielen o histórii, ale aj prítomnosti a plánoch do budúcnosti.

Ste predsedom Slovenského Hnutia Obrody. Povedzte nám, prečo a ako vzniklo vaše združenie a čo je jeho cieľom?
Naše občianske hnutie vzniklo ako reakcia na to, že v roku 2004 väčšina organizácií a spolkov, ktoré sa hlásili k ochrane národných záujmov zlyhala. Bola to napríklad otázka vstupu Slovenska do EÚ, nášho členstva v NATO, otázka potravinovej sebestačnosti, či odklon od ochrany našej kultúry a tradícií. Pre nás sú to všetko zásadné veci a body na ktorých stojí SHO a nikdy v týchto otázkach nebudeme robiť kompromis."
                                                 
Netajíte sa svojim obdivom k národným velikánom ako Hlinka, Štúr, Tiso... Aké z ich vlastností chýbajú dnešným politikom?
" Slovensko zomiera, pretože má veľa politikov a aj politických šašov, ale nemá ani jedného štátnika. A to je problém. Velikáni, ktorých spomínate, bojovali za Slovensko, za tradičné hodnoty Slovákov a za rovnoprávne postavenie nášho spoločenstva vo svete. Mali svoju víziu, zásady a hodnoty a nikdy nerobili so svojou životnou filozofiou kompromisy a kšefty, nikdy a s nikým. A to je to, čo dnešným politikom chýba. Za lukratívne pozície a výhodné miesta sú ochotní zapredať všetko, aj budúce generácie Slovákov. "

V jednom rozhovore ste sa vyjadrili, že pokiaľ by ste dostali možnosť porozprávať sa s jedným z našich velikánov, vybrali by ste si Jozefa Tisa. Čo by ste sa ho chceli opýtať?
" Pána prezidenta Tisa by som sa opýtal, prečo neemigroval napr. do Vatikánu, tak ako Beneš do Londýna v tragickom období nášho národa a štátu. Pretože, ak by to urobil, zachránil by si život. Ale viem, čo by mi pán prezident odpovedal.„Pretože ja nie som Beneš.“

Viete nám jednoznačne povedať Váš názor na SNP? Bolo SNP prínosom, alebo skôr naopak?
" Slovenské národné povstanie predstavuje krok späť v národno-emancipačnom procese slovenského národa, pretože základne politické, kultúrne a duchovné hodnoty Slovákov akými sú štátnosť, svojbytnosť národa a kresťanstvo, boli kľúčovými organizátormi SNP spochybnené. Úprimné snahy Slovákov v boji proti nemeckej nadvláde v Európe boli zneužité na šírenie ideí čechoslovakizmu a komunizmu. SNP predčasne prinieslo na územie Slovenska vojnový konflikt, od ktorého následkov bolo Slovensko, vďaka politickej obozretnosti vtedajšieho vedenia štátu, dovtedy ušetrené. Myslím si, že SNP by nemalo byť štátnym sviatkom SR."
                                                 
Spolok NATO ste označili za zločinecký, s čím sa s Vami určite zhodnem. Aký je Váš názor na EÚ a postavenie Slovenska v nej?
" Od momentu, kedy sme sa stali členmi NATO a EÚ,  každá slovenská vláda presadzuje politiku Bruselu a Washingtonu na slovenskom území. Slovenská republika je zvrchovaný a samostatný štát len na papieri. V tejto súvislosti si musím spomenúť na mediálnu propagandu, ktorú sme zažívali pred prijatím eura. Presviedčali nás o tom, že spoločná mena je zárukou vyšších dôchodkov, miezd, ekonomického rastu. Euro malo zabezpečiť príchod nových investorov a tým sa mala znížiť aj nezamestnanosť. Snáď najlepšie vystihuje spomínanú mediálnu propagandu heslo: „Meníme menu a nie cenu.“ To považujem za vrchol cynizmu. A budúcnosť? Vždy existuje aj iná cesta, ale na to je potrebné, aby Slováci neboli pasívni a mali záujem prevziať zodpovednosť za budúcnosť štátu do vlastných rúk. Treba si uvedomiť, že nikto z cudzincov neprichádza na Slovensko investovať alebo kupovať s cieľom pomôcť Slovákom, ale s cieľom, na tom čo najviac zarobiť. Šanca na zmenu je jednoduchá. Slovensko musia opäť riadiť Slováci: sociálne, ekonomicky a aj politicky. Dnes je opäť aktuálne heslo našich predkov: „Slováci Slovákom!“ a veci sa pohnú k lepšiemu. Všetky strategické podniky ako napr. SPP, telekomunikácie, elektrárne a pod. musia byť zoštátnené a musia sa dostať do rúk nášho štátu. Neskutočné miliardy eur každý rok odchádzajú zo Slovenska do cudziny a predstavte si, čo by sa stalo, ak by sme tieto miliardy investovali do slovenského školstva, zdravotníctva a pod. Kritici možno budú namietať, že to sa nedá, čo na to povie zahraničie? Odpovedám, ak ide o prežite národa a štátu, nezaujíma ma názor zahraničia, ale záujmy slovenských občanov, ktorí majú právo na to, aby slušne a dôstojne žili."

Ste kandidátom na post primátora mesta Nitra. Aký je Váš program? Ako a čím chcete presvedčiť voličov, že ste správnou voľbou?
" V komunálnych voľbách nemám záujem o podporu tých politických strán, ktoré mali za posledných vyše 20 rokov podiel na moci v našom štáte, pretože ich vinou sa náš štát nachádza v takom stave, v akom je. Uchádzam sa o podporu ľudí a organizácií, ktoré sa venujú verejným a spoločenským témam formou občianskych aktivít. Som presvedčený o tom, že politik má pre ľudí pracovať každý deň a nie pár týždňov pred voľbami natlačiť predvolebný materiál s nič nehovoriacimi sľubmi. Som hrdý na výsledky našej práce pre Slovenské Hnutie Obrody a táto práca a výsledky sú aj mojou vizitkou, ktorú ponúkam obyvateľom Nitry. Moja každodenná práca pre ľudí bude mojou predvolebnou kampaňou."

Aké sú Vaše plány do budúcna? Pošepkáva sa, že vaše hnutie sa časom pretransformuje na politickú stranu. Je vašim cieľom vstup do vysokej politiky?
" Máme politické ambície a sme rozhodnutí vystúpiť až na vrchol, inej cesty pred nami niet."

Čo by ste na záver odkázali slovenským nacionalistom?
" Všetkým Slovákom a lojálnym občanom našej vlasti by som chcel odkázať, aby v prvom rade pracovali na sebe, vzdelávali sa a mali všeobecný prehľad. Slovensko potrebuje šikovných, odhodlaných a múdrych ľudí, ktorí obstoja vo všetkých skúškach a budú vedieť vždy obhájiť slovenské záujmy. A čo je tiež veľmi dôležité, nezabúdajme na to, že v prvom rade sme Slováci a až potom Slovania, Európania... Ochraňujme naše slovenské záujmy, pretože ak ich nebudeme ochraňovať my, tak nikto iný to za nás neurobí. Slováci Slovákom!"


1 komentár:

  1. no preto ze ma vela nenazranych politickych svin !!!!! http://ulozto.cz/x4txuDMs/374146-473492336004810-2013415495-n-jpg

    OdpovedaťOdstrániť