Návštevnosť

sobota 17. mája 2014

Škandál! Politik počas televízneho vysielania roztrhal vlajku EU a vysmrkal sa do nejTaliansko (12. Máj) - Kandidát do Európskeho parlamentu Gianluca Buonanno patriaci  do regionálnej strany Liga severu  šokoval. V predvolebnom televíznom vysielaní  roztrhal vlajku EU a vysmrkal sa do nej

Strana Liga severu je často označovaná ako xenofóbna a anti-prisťahovalecká.
V živom televíznom prenose  Gianluca Buonanno uviedol:
     "Vlajka je užitočná len vyfúkanie niečieho nosa...Musíme ísť do Európy, zmeniť pravidlá. Už je dosť finančného nacizmu diktovaného Angelou Merkelovou..." Liga Severu odmieta všetky obvinenia z xenofóbie. Naopak tvrdí, že práve oni sú na severe Talianska obeťami diskriminácie.
Oficiálna ideológia strany je kombináciou politického federalizmu, fiškálneho federalizmu a regionalizmu. Strana zároveň podporuje tradičnú kultúru v severnom Taliansku


Taliansky politik verejne trhá vlajku EU Gianluca Buonanno
  
V uvedenej veci bude preto veľmi zaujímavé sledovať blížiaci súdny proces  so Štefanom Potockým a Mariánom Mišúnom za protestné pálenie vlajky EU. Verejné súdne pojednávanie sa uskutoční už o dva týždne 3.6.2014 v Bratislave, teda niekoľko dní po voľbách do Európskeho parlamentu.

Marián Mišún, ktorý v minulosti pôsobil ako policajt dnes dokonca kandiduje za Slovenskú ľudovú stranu (SĽS) do Európskeho parlamentu. Súdny proces považuje Mišún, len za nechutné politické zastrašovanie. Na súd pozýva všetkých nespokojných Slovákov a tvrdí, že na súde predloží evidentné dôkazy o neobjektívnom postupe polície, prokuratúry aj prvostupňového súdy. Do Európskeho parlamentu  vraj vôbec nechce ísť pre peniaze. 


Protestné pálenie vlajky EU v Bratislave: Štefan Potocký a Marián Mišún

„Slovákom chcem konečne ukázať novú politickú morálku, aby videli, že užitočná politika pre národ sa dá robiť inak. Bez toho aby človek poberal vysoký plat.“ povedal Mišún.

V Európskom parlamente chce presadzovať ekonomický prístup Henryho Forda a Tomáša Baťu, aby čim skôr nastalo celoeurópske vyrovnanie ceny práce.  Zároveň sľubuje, že v prípade zvolenia si z poslaneckého platu ponechá len priemernú mzdu, vrátane čiastky pokrývajúcu nevyhnutné náklady na výkon funkcie. Ostatné peniaze je pripravený rozdať nacionalistom, nekomerčným športovým klubom a na charitu.

„Už niekoľko rokov bojujem proti tomuto chorému systému, ktorý od roku 1989 ničí slovenský národ. Bolo by mi to skutočne trápne, brať tak vysoký plat, najmä keď viem, že väčšina Slovákov ktorí by ma zvolili zarobia ledva šesťsto eur. Do europarlamentu chcem ísť preto, aby v budúcnosti už nikto nemusel protestne páliť vlajku Európskej únie.“ dodal na záver rozhovoru Mišún.

Zdroje:


1 komentár: