Návštevnosť

nedeľa 18. mája 2014

Politický teror? Nacionalistom na kandidátke SĽS hrozí väzenieS blížiacim sa termínom európskych volieb ide do tuhého. Obom nacionalistom kandidujúcim vo voľbách do Európskeho parlamentu (EP) za Slovenskú ľudovú stranu (SĽS) prišli pred voľbami nečakané listy. Mišúnovi aj Magátovi niekto pripomenul, že im obom hrozí väzenie.  

 V prvom z listov Krajský súd v Bratislave oznámil Mišúnovi, že 03.06.2014, teda hneď týždeň po voľbách do EP ho čaká opäť súdne pojednávanie. Naďalej je totiž spoločne so Štefanom Potockým obžalovaný zo spáchania trestného činu výtržníctva za protestné pálenie vlajky EU. Druhá nepríjemná správa pre Mišúna bolo predvolanie z polície, kde ho informovali , že sa má jednať o výsluch: trestné konanie – vyjadrenie k publikácii „Náš boj proti klamstvu, hlúposti a zbabelosti, autor: Marián Mišún, rok vydania 2013“  

 
Rovnako záhadne pred voľbami do EP bolo aj Mariánovi Magátovi oznámené súdom,  že sa údajne v minulosti mohol dopustiť Trestných činov extrémizmu, respektíve trestných činov podpory a propagácie skupín smerujúcich k potlačeniu základných práv a slobôd, výroby extrémistických materiálov, rozširovania extrémistických materiálov a prechovávania extrémistických materiálov.   

Obaja sa cítia byť neviní. Hovoria, že je to len nechutné politické zastrašovanie  
Mišún si myslí, že polícia v jeho konkrétnom prípade zbytočne rieši hlúposti a napísaním svojej knihy žiadny trestný čin nespáchal.  

„Mrzí ma, že niekto políciu využíva na také hlúposti. Na Slovensku dnes máme omnoho závažnejšie problémy ako je moja kniha. Polícia by mala radšej riešiť cigánskych extrémistov a skorumpovaných politikov. Práve policajti by si mali uvedomiť, že nikto, ani ten priblblý Kaliňák im v budúcnosti nedokáže garantovať nejaké istoty a výsluhové dôchodky. Pokiaľ dovolíme, aby politici naďalej rozkrádali štát a tolerovali cigánsky parazitizmus, tak celý sociálny systém skolabuje. Demografické štatistiky sú neúprosné. Pôrodnosť sa zvyšuje už len u Cigánov a pôvodní Slováci postupne vymierajú. Nechápem ako môžu byť niektorí policajti tak naivní, keď si stále myslia, že v demograficky  zostarnútom Slovensku plnom dôchodcov a cigánskych asociálov bude sociálny systém udržateľný. Čo sa týka toho súdu, tak je to skutočne zvláštna náhoda, že sa koná rovno týždeň po voľbách. Pravdepodobne ho zámerne posunuli, aby nám náhodou tesne pred voľbami nespravili zbytočnú reklamu.“ napísal Mišun.

Predvolanie Mariána Mišúna na políciu kvôli napísanej knihe

Marián Mágat: Celý prípad je umelo vykonštruovaný
Magát  nám k veci uviedol „Niekedy v lete v roku 2012 ma v Žiline na stanici zbalili kukláči, akoby som niekoho zabil. Nasledovala domova prehliadka pri ktorej mi zhabali legálne zakúpenú knihu Mein Kampf a vojenské nášivky. Pri vypočúvaní som sa dozvedel, že ma zobrali za údajnú propagáciu extrémistických materiálov.  Na internetovej armyburze som totiž ponúkal zberateľské predmety, ako repliky vlajok, nášiviek, prsteňov a iných zberateľských predmetov z druhej svetovej vojny.  Celý prípad je umelo vykonštruovaný. Napriek tomu, že sa jednalo len o zberateľské predmety chcú mi dať 3 roky podmienku, a to som nikdy nebol trestaný.“

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára