Návštevnosť

streda 21. mája 2014

Nacionalista z eurokandidátky SĽS kritizuje Kotlebu! Treba sa zjednotiť

Do diskusie o eurovoľbách v RTVS sa miesto kandidátov ĽSNS na europoslancov pokúsil prísť sám župan Kotleba. Aj keď nekandiduje do europarlamentu tvrdil, že chce urobiť len reklamu strane. Mnohým Slovákom sa ale takéto správanie župana nepozdávalo, pretože chceli konečne spoznať kandidátov, ktorým majú dať svoj hlas.  Niektorí dokonca podozrievajú Kotlebu z narcizmu. Pojem narcizmus, inak povedané aj samoľúbosť vyjadruje patologický stav charakterizovaný nadmerným záujmom o vlastnú osobu.  

 
Jedným z Kotlebových kritikov je aj Marián Magát, ktorý ako nezávislý prijal miesto na eurokandidátke nacionalistickej Slovenskej ľudovej strany (SĽS). Obáva sa, že svojim nerozumným konaním môže Kotleba postupne z ĽSNS vytvoriť štandardnú politickú stranu bez potrebnej revolučnej sily z ulice, plnú umiernených intelektuálov a karieristov. Dôkazom toho má byť aj aktuálna kotlebova kandidátka do eurovolieb, kde podľa neho chýba potrebné radikálne krídlo.

Kandidát SĽS Marián Magát, ktorý je veľkým prívržencom Ľudovíta Štúra a všeslovanskej vzájomnosti. 

Marian Kotleba je nepochybne osobnosť, ktorá dokáže upútať pozornosť ľudí a masmédií. To sa bohužiaľ nedá povedať o aktuálnych kandidátoch ĽSNS do EP. Možno práve z tohto dôvodu ich vedenie strany ani nevpustilo do diskusie. Je obrovskou chybou, že sa Kotleba postupne začína dištancovať od radikálnych síl ktoré ho v minulosti preslávili a nakoniec priviedli aj k úspechu. Dovolím si tvrdiť, že potrebná zmena k lepšiemu nastane až vtedy, pokiaľ si nacionalisti udržia vyváženú kombináciu radikálnych a intelektuálnych síl. V opačnom prípade nacionalistov z  ideálmi vytlačia intelektuálni karieristi túžiaci po peniazoch. Samozrejme treba sa mať na pozore aj pred obzvlášť primitívnymi jedincami a alkoholovými nacionalistami. Je veľkou chybou, že slovenskí nacionalisti do eurovolieb nevytvorili spoločnú kandidátku. V prípade môjho volebného úspechu urobím všetko preto, aby sa slovenské národné sily zjednotili.“ uviedol Marián Magát, pričom sa zároveň dištancuje od komerčných nacionalistov ktorí v minulosti zradili národné ideály.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára