Návštevnosť

sobota 31. mája 2014

Fraška na súde? Mišún si zmení bydlisko, Potocký sa väzenia nebojí!

BRATISLAVA- Proces s údajnými výtržníkmi stále pokračuje. Krajský súd vytýčil na 03.06.2014 o 10:30 hod. termín verejného zasadnutia v trestnej veci podpálenia vlajky Európskej únie (EÚ), ku ktorému došlo v novembri 2012. Okresný súd Bratislava I už 3. decembra minulého roku potrestal M. Mišúna a Š. Potockého  peňažnými trestami, ktoré mali zaplatiť, v opačnom prípade by išli do väzenia. Obaja boli tiež potrestaní  zákazom vstupu na územie Bratislavy na dva roky.


 Podľa obžalovaného Mišúna sa jedná len o zbytočné nedorozumenie. Orgány činné v trestnom konaní údajne vôbec nepostupovali logicky a správne.  
„Prvostupňový súd, prokurátora ani polícia nepostupovali tak, aby bol zistený reálny skutkový stav veci, o ktorom nie sú dôvodné pochybnosti, a to v rozsahu nevyhnutnom na objektívne rozhodnutie. Vôbec nevypočuli nami navrhnutých svedkov. Ako kompetentné orgány mali s rovnakou starostlivosťou objasňovať okolnosti svedčiace proti nám, ako aj okolnosti, ktoré svedčia v náš prospech, a v oboch smeroch vykonávať dôkazy tak, aby dokázali spravodlivo rozhodnúť. Vôbec neboli nevypočutí očití svedkovia z radov civilistov prítomných na proteste.  Pri  zisťovaní  skutkového  stavu  sa všetko opieralo  len  o  svedecké  výpovede príslušníkov  polície,  ktoré  nemožno  považovať  za  objektívne  a nestranné.“ uviedol Mišún.

So súdom by chcel vybabrať, pomoc mu údajne prisľúbil Peter Puškár 
Mišún ma obavy, že ani odvolací súd  nemusí rozhodnúť objektívne. Aby mu nemohol byť súdom uložený trest zákazu vstupu na územie Bratislavy, je pripravený dočasne si zmeniť trvalý pobyt.  Podľa § 62 Trestného zákona - Trest zákazu pobytu sa nemôže vzťahovať na miesto alebo obvod, v ktorom má páchateľ trvalý pobyt .


Peter Puškár
Peter Puškár

Zmenu trvalého bydliska Mišún zdôvodnil nasledovne „Je to skutočne trápne, že za symbolické pálenie vlajky EU nám hrozí väzenie. Veď svojim konaním sme nikomu neublížili, nikoho neohrozili, nemalo žiadne následky a nezasiahli sme do slobôd druhých ľudí. Podobné gestá sa po celej Európe dejú úplne bežne. Kdejakí primitívni cigáni a asociáli dnes môžu po Slovensku robiť bordel a takým slovenské súdy nedajú zákaz pobytu. Stačí sa pozrieť len na susedov Oskara Dobrovodského. Ale mne s Potockým chcú odrazu zakázať na dva roky vstúpiť do Bratislavy. To je práva ukážka cigánskej spravodlivosti na Slovensku pod vedením Fica a Kaliňáka. Normálne uvažujem, že mestu Bratislava a primátorovi Vtáčnikovi zašlem oficiálnu žiadosť o prijatie za mestského policajta.“

Mišún si tiež myslí, že o pochybení polície ako správneho orgánu v jeho prípade svedčí aj evidentne rozdielny postup, keď v minulosti pálenie štátnej vlajky USA v Bratislave (z roku 2005) bolo prejednané len ako priestupok, a menej závažné protestné pálenie vlajky EU v roku 2012 má byť odrazu považované za trestný čin.   

Väzenia sa Potocký neobáva
V prípade opätovného rozsudku Potocký neplánuje rešpektovať udelený trest. Peňažný trest vraj nezaplatí a do Bratislavy bude chodiť naďalej. Je ochotný ísť aj do väzenia. Dúfa, že Slováci možno konečne pochopia v akom chorom a neslobodnom systéme žijú. Zároveň si myslí, že uvedené totalitné praktiky pod vedením slovenskej vlády budú určite zaujímať aj obyvateľov ďalších európskych krajín.

Potocký aktuálne organizuje protesty pred Justičným palácom, za prepustenie politických väzňov

V súvislosti s nedávnym prípadom väzobného stíhania Juraja  Chlebíka a Jozefa  Klányiho, ktorí napísali na budovu NR SR nápis 1% , za čo im hrozí odňatie slobody v trvaní 3-8 rokov pre poškodzovanie verejného majetku Potocký napísal: „Každý svojim spôsobom pocítil -šikanu, prenasledovanie atď....a máme to tu...začína sa zatýkať, väzniť, za prejavený názor, postoj, poukázanie na problém.....a mainstreamová média -mlčia...prisluhujúce štetky mlčia -neinformujú o skutočnom stave spoločnosti... non-stop...ďalej sa bude pokračovať politickým procesom, za pálenie handry EU...3.6.2014. Všetci čo môžu a cítia potrebu, odvahu, odhodlanie- sú pozvaní...čo nemôžu, informujte okolie, akýmkoľvek spôsobom“  


Zdroje:

http://www.pluska.sk/regiony/zapadne-slovensko/expolicajt-ktory-podpalil-vlajku-eu-postavi-pred-krajsky-sud.htmlŽiadne komentáre:

Zverejnenie komentára