Návštevnosť

sobota 17. mája 2014

Bilboard s Jozefom Tisom je v Trnave veľkým hitomUž viac než týždeň stojí v centre Trnavy nová atrakcia. Bilboard s podobizňou Jozefa Tisa sa mnohým ľuďom zapáčil natoľko, že sa pri ňom začali fotografovať.    

Bilboard nechal osadiť kandidát na europoslanca za nacionalistickú Slovenskú ľudovú stranu (SĽS) Marián Mišún, ktorý v minulosti pôsobil v meste ako policajt.  Keď ale verejne podpálil vlajku EU, bol údajne prinútený policajnú uniformu vyzliecť z politických dôvodov.

 O atraktivite bilboardov svedčia mnohé z fotografii ktoré si sympatizanti Mariána Mišúna uverejnili na facebooku 

Tvrdí, že chce v Trnave prebudiť najmä národne zmýšľajúcich voličov, aby  sa po eurovoľbách spoločne pokúsili postaviť vlastného kandidáta na primátora.

„Klasické formy protestov nikam nevedú. Jedinou možnosťou ako môžeme Slovensko zachrániť a zmeniť k lepšiemu je získať reálny podiel na moci. Verím, že pokiaľ sa dokážu nacionalisti  v Trnave zmobilizovať, tak z mesta vytvoríme celoslovenskú baštu národných síl. Liberálni extrémisti, ktorí nám od roku 1989 vládnu priviedli Slovensko na pokraj zániku. Práve preto je najvyšší čas, aby sme Slovákom a celej Európe ukázali novú politickú morálku nacionalistov. My poznáme účinné a radikálne riešenia súčasných ekonomických a sociálnych problémov. Stačí začať používať zdravý sedliacky rozum. Slušných ľudí chrániť a odmeňovať, a parazitov vrátane skorumpovaných politikov trestať, aby mali konečne strach beztrestne klamať a kradnúť.“ uviedol eurokandidát za SĽS Mišún.

Niektorí politickí analytici upozorňujú, že plány nacionalistov netreba podceňovať

Reálne obavy ma z trnavských nacionalistov aj politický analytik Ján Baránek.    

   „Ak strany nezareagujú a neobmenia svoje opozerané tváre, nie je vylúčené, že extrémisti začnú žať úspechy. Je to absolútne reálne. Je tu obrovský dopyt po niečom novom. Je silnejší ako negatíva, ktoré by týmto víťazstvom hrozili,“ uviedol pre denník PLUS 1 deň  Baránek.

Kto je teda Marián Mišún?

V minulosti bol predsedom miestneho odboru Matice slovenskej v Púchove. Do roku 2012 pôsobil ako člen trnavskej mestskej polície. Aktívne sa zapájal do činnosti rôznych nacionalistických skupín, pričom spolupracoval aj s Mariánom Kotlebom za ktorého stranu dvakrát kandidoval v parlamentných voľbách. 

Zdroj:
http://www.pluska.sk/regiony/zapadne-slovensko/z-extremistu-primator-trnavy-misun-mieri-do-vysokej-politiky.html

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára