Návštevnosť

pondelok 7. apríla 2014

Do Trnavy sa chystá stovky demonštrantov, policajti budú v strehu

Už tento víkend 12. apríla 2014 môže byt v Trnave poriadne horúco. Nielenže sa odohrá futbalový zápas Trnava:Košice, pred začiatkom športového stretnutia tam nacionalisti zvolali protivládny protest. Údajne chcú pochodovať za slušný a bezpečný život na Slovensku, proti skorumpovaným politikom a asociálom.
Organizátori na protest pozývajú všetkých národne a sociálne cítiacich Slovákov bez rozdielu, pričom sľubujú, že im umožnia vystúpiť aj s vlastným príhovorom. 

Približne 500 ľudí už na sociálnej sieti Facebook  potvrdilo svoju účasť.
Protest sa začne o 13. hodine, pred trnavskou železničnou stanicou, odkiaľ sa účastníci presunú do centra mesta k pamätníku nespravodlivo prenasledovaných. Ukončenie protestnej akcie je naplánované priamo na ul. Coburgová, v mieste dvoch zbúraných bytoviek, kde sa obvykle zdržiavajú aj neprispôsobiví občania.

Mesto spoločne s políciou bude pripravené celú akciu dozorovať.
"mesto Trnava na základe zákonných ustanovení a legislatívnych  možností, bude v tomto prípade postupovať štandardne, tak ako pri ohlásení iných protestných zhromaždení, či iných zhromaždeniach občanov, samozrejme aj v spolupráci s PZ SR. Mesto Trnava využije  svoju zákonnú povinnosť tzv.dozorného orgánu na dohľad nad pokojným priebehom celého  podujatia..." uviedol pre naše alternatívne spravodajstvo zástupca primátora Bystrík Stanko.

Ing. Bystrík Stanko

Protest je reakciou na opakované útoky neprispôsobivých Rómov po celom Slovensku. V oficiálnom oznámení pre mesto Trnava organizátori uviedli, že chcú protestom upozorniť na hrozbu cigánskeho extrémizmu, politickú korupciu, nízku životnú úroveň Slovákov a neschopnosť vlády chrániť slušných ľudí. 

5 komentárov:

 1. stat chrani iba sk...ciganov parazitov kt nikdy nevytvorili ziadne hodnoty dokonca robit sa im nikdy nechcelo iba jebat deti opreteky a nejaki bieli su im ukradnuti

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. No mne sa skor zda, ze ovela viac chrani vyholenych belochov, ktori nemaju problem kopat ludi do hlavy este aj pred kamerou a naramne sa na tom bavit. Nemam pocit, ze by sa nejako spravodlivo doriesil pripad z Nitry. Zaujimalo by ma konkretne co mas na mysli, ako akoze chrani stat Romov? Nejake konkretne priklady? Pripadne zakon, na zaklade ktoreho by boli Romovia viac chraneni ako bieli? Nemyslim, ze taky existuje.

   Odstrániť
  2. Tento komentár bol odstránený autorom.

   Odstrániť
 2. Toti ti zadubenec nestaci ze im stavaju byty ti si musis zobrat hypotejku za spachanie skutkov dostavaju smiesne tresty ak ti toto nestaci tak si zloz ruzove okuliare alebo nesed pri pocitaci a chod von najlepsie do ciganskej osady a urcite zmenis nazor Na Straz

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. V Trnave na prednádraží je mestská sociálna bytovka, kde býva drvivá väčšina bielych. Verím že takých je viac. Vlastne Róma som tam ešte ani nevidel. Mohol by si aspoň občas zložiť svoje hnedé okuliare. Cigánske osady som videl. A vieš kedy vznikli? Za slovenského štátu, vyhnaním cigánov z ich normálnych domov v dedinách.

   Odstrániť