Návštevnosť

nedeľa 30. marca 2014

Slovenskí nacionalisti, Kotleba a nový prezident Kiska

Prezidentské voľby 2014 sa skončili a po spočítaní všetkých hlasov sa novým slovenským prezidentom  definitívne stal  podnikateľ Andrej Kiska. Konečné výsledky volieb nám teda ukázali, že väčšina Slovákov chce politickú zmenu. V uvedenej veci bolo tiež veľmi zaujímavé sledovať postoje slovenských nacionalistov, ktorí mali v mnohých prípadoch na prezidentské voľby výrazne odlišné názory. 


Slováci dnes majú veľké množstvo národných strán a organizácii ktoré sa nevedia zjednotiť.

Na ploche facebookovej stránky, kde prispievajú fanúšikovia Mariána Kotlebu nazvanej Volím Kotlebu, volím správne, bola v deň volieb uverejnená správa: „Zajtra volím Kisku. Nieje to pre mňa taktiež dobrá voľba, ale Fico je tá najhoršia! Môj názor je že Kiska to aj vyhrá a nech Fico zacíti že už sa blíži jeho koniec. “ 
Niektorým z nacionalistov dokonca v deň volieb prišla z Kotlebovho mobilu SMS správa v ktorej ich Marián Kotleba upozornil na nebezpečenstvo, že pokiaľ vyhrá Fico, premiérom SR sa stane cigánsky  ochranca Kaliňák čo by bola katastrofa.
Odlišné stanovisko zaujali predstavitelia Matice slovenskej  spoločne s niektorými členmi SNS, ktorí naopak verejne vyjadrovali podporu Róberovi Ficovi.
Matica slovenská uverejnila 25. marca 2014 oficiálnu výzvu voliť Róberta Fica:
„Matica slovenská už 150 rokov stráži slovenské tradície, život a národ slovenský, podporuje národné a sociálne práva Sloveniek a Slovákov a bráni národno-štátne záujmy. Vyzývame všetkých svojich členov, sympatizantov, osobnosti a vlastencov, ktorým v hrudi bije slovenské srdce, aby v sobotu 29. marca 2014 prišli k volebným urnám a volili Roberta Fica. Ako občania máme plné právo voliť a zvoliť si vlasteneckého prezidenta!“

Zaujímavý spôsob protestu zvolili nacionalisti z organizácii Slovenské hnutie obrody a Slovenská pospolitosť, ktorí vyzývali Slovákov, aby do volebnej urny vhadzovali lístky s menom prvého slovenského prezidenta Jozefa Tisa.
Protestný hlas pre Jozefa Tisa.

Podobný názor ako Kotleba zaujal aj jeho bývalý stranícky kolega, pôsobiaci tiež ako miestny predseda Matice slovenskej  a policajt v Trnave  Marián Mišún, ktorý aktuálne kandiduje za Slovenskú ľudovú stranu do Európskeho parlamentu.
Bývalý policajt Marián Mišún, ešte ako policajt v uniforme, ktorú bol z politických dôvodov prinútený vyzliecť. 

Mišún na svojom blogu a faceobboku napísal: „V prvom rade chcem zdôrazniť, že nie som podporovateľom Fica ani Kisku. Pri súčasných pomeroch ale považujem jednoznačne za dôležité oslabiť z môjho pohľadu silnejšieho nepriateľa...Nezabúdajme, že práve Róbert Fico spoločne s SDKU, KDH, SNS, SMK a ďalšími štandardnými politikmi nesie zodpovednosť za súčasný katastrofálny stav Slovenska...Volebnou prehrou Róberta Fica môžeme chorý systém narušiť natoľko, aby už v najbližších voľbách postretol SMER podobný osud ako v minulosti zažilo HZDS. Našim prvoradým cieľom musí byť získať moc, pretože kto je pri moci, ten určuje pravidlá. Zároveň odstavením SMERU tiež môže vzniknúť vhodné politické vákuum a príležitosť pre nás nacionalistov.

 Iní z nacionalistov úplne odmietali voliť, pretože podľa nich, žiadny z kandidátov dostatočne nespĺňal ich predstavy.

Prezidentské voľby sú teda za nami, no až budúcnosť s konečnou platnosťou Slovákom ukáže kto mal pravdu. 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára